"Sapere aude -Horacy"

Języki Obce

Wyposażenie fitness powinno umożliwiać klientom przeprowadzenie pełnego treningu

Sprzęt fitness musi się znaleźć w każdej siłowni, które coraz liczniej odwiedzają również panie. Tyle że kobiety potrzebują innego rodzaju sprzętu niż standardowe wyposażenie siłowni. Panie stawiają na przyrządy kardio, które pomagają spalać tłuszcz. A praktycznie wszystkim paniom o to właśnie chodzi w ćwiczeniach. Tylko kilka procent kobiet trenuje, żeby zwiększyć mięśnie.

Oczywiście podstawowe ćwiczenia również wzmacniają mięśnie, ale ich nie rozbudowują. Zresztą nie jest to wskazane ze względów estetycznych i praktycznych. Większe mięśnie to większa waga, a przecież panie chcą zrzucić kilogramy. Poza tym bardziej muskularne ciało potrzebuje więcej pożywienia. To z kolei wiąże się z wyższymi wydatkami na jedzenie.

W związku z tym profesjonalne wyposażenie siłowni musi obejmować też sprzęt fitness. Z czasem może się okazać, że kobiety generują połowę dochodów w naszym klubie.

Wyposażenie fitness musi obejmować przyrządy kardio wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej. Ponadto sprzęt fitness to także bieżnie, rowery pionowe i poziome, steppery oraz maszyny eliptyczne.

Oprócz tego warto zainwestować w przyrządy do wiosłowania. Hitem dla klientów będzie z pewnością możliwość wypożyczenia elektronicznych urządzeń do pomiaru tętna i pokazujące ilość spalanych kalorii. Wszystko to zostanie wykorzystane w zajęciach aerobiku, które polecane są paniom.

REKLAMA: